اهداف آموزشی و پرورشی متوسطه ۲ خِرَد

صفحه اصلی / مدارس خِرَد / متوسطه ۲ / اهداف آموزشی و پرورشی

 

با در نظر داشتن چشم انداز موسسه، سعی داریم برنامه آموزشی این موسسه را با توجه به تئوری‌های یادگیری بر پایه مغز و روش‌های پرورش خلاقیت تدوین کنیم. در این برنامه آموزشی سعی داریم تا دانش آموزان را در موقعیت‌هایی نظیر موقعیت‌های واقعی زندگی قراردهیم تا روش های حل مساله را بیاموزند. کار گروهی، تفکر منطقی و ساختار یافته در کنار خلاقیت مورد توجه قرار می گیرد. در واقع سعی می کنیم که دانش آموزان در مدرسه با فضایی شبیه به جامعه مواجه شوند و چالش‌هایی با عقاید و افکار گوناگون را تجربه کنند. در این محیط دانش آموزان می‌آموزند تا مسوولیت یادگیری‌شان را به دوش بگیرند و در واقع چگونه یاد گرفتن را یاد بگیرند.

سعی می کنیم در تمام برنامه‌های آموزشی و پرورشی متوسطه ۲، خداجویی و حقیقت جویی را تشویق کنیم. مربیان کلاس‌های دینی متوسطه ۲ با ایجاد فضایی امن شرایطی فراهم می‌کنند تا دانش آموزان پرسش‌های ذهنی خود را مطرح کنند و به تفکر درباره‌ی آموزه‌های دینی تشویق شوند    .

در برنامه‌ی هفتگی متوسطه ۲، ساعتی به انجمن‌های علمی، فرهنگی و هنری تعلق دارد. دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم متوسطه ۲ در ساعت انجمن این فرصت را می‌یابند تا به علایق خود بپردازند و درک واقع بینانه‌ای درباره توانایی‌ها و استعدادهای خویش پیدا کنند.


                                                        

در کلاس‌های پرورشی سعی می‌کنیم تا دانش‌آموزان را با مهارت‌های ارتباطی از جمله گوش دادن مؤثر، سخن گفتن و گفتگو آشنا کنیم. آشنایی با مهارت‌های مدیریت زمان و راهبردهای مطالعه از جمله سرفصل‌های کلاس‌های پرورشی متوسطه ۲ است. همراه با بحث‌های گروهی و گفتگوهای فردی با معاونان و مشاوران متوسطه ۲، دانش آموزان دورنمای هدفدار را تعیین کنند و سپس با تعیین هدف‌های کوتاه مدت، برنامه ریزی شخصی‌شان را انجام می دهند. ما اعتقاد داریم که هر شخص باید مطابق با نیا‌زها و توانایی‌های خویش یک برنامه ریزی و سازماندهی شخصی داشته باشد.نمی توان برای همه افراد نسخه ای نوشت و از آنها خواست تا به آن برنامه عمل کنند.

امیدواریم با بهره گیری از کادری مجرب و علاقه مند به آموزش و پرورش و ایجاد محیطی امن و عاطفی، شرایطی فراهم کنیم تا دانش‌آموزان بتوانند توانایی‌های خود را به حداکثر برسانند و به یادگیرندگانی مادام‌العمر با اثربخشی مثبت در حامعه تبدیل شوند.